Minulý ročník byl ve znamení první prvoligové příslušnosti našeho týmu. Našim borcům se až neskutečně dařilo a na konci sezóny se mohli radovat z pěkného devátého místa se ziskem 40 bodů. K tomu přidali i finálovou účast v Národním poháru, zajišťující předkolo OP. Ve finále NP prohrál náš tým s famózním  FC Lagos Umba, který od začátku utkání zcela dominoval. Finálovým výsledkem 4-1 si FC Lagos Umba jasně připsal nigerijský double.

Na konci sezóny se udělalo pár úprav na stadionu. Přestavují se tribuny a zlepšují tréningové a regenerační  prostory.

Tento rok nás čekal, před startem sezóny, křest předkolem OP. Pro náš tým v jeho historii druhý. První pokus ve čtvrté sezóně nevyšel, o to víc se fanoušci těšili na tento ročník. Do předkola jsme dostali tým z Peru Jauría fiero leonino Myslibořice.

První zápas se hrál na hřišti FC Trip, na Trip Line, který byl zcela vyprodaný. Utkání se vyznačovalo bojovností a faulů pomalu přibývalo. Nakonec bylo zaznamenáno 22 faulů – jedenáct na každé straně – a 9 žlutých a 1 červená karta.  FC Trip opět spoléhal na rychlé brejky. Je pravdou, že Jauría fiero leonino Myslibořice měli územní převahu – držení míče 53 % - ale ve střelbě byli Tripáci aktivnější – 6:3 pro Trip.  Po překvapivě vyrovnaném zápase se oba týmy rozešly smírným výsledkem 0:0.

Odveta se hrála na překrásném stadionu Myslibořický rats 2, kde se tísnilo 75760 diváků – kapacita je 84000. Oba týmy se do sebe od začátku zakously. Bylo jasné, že kdo vyhraje, bude postupovat.

Průběh zápasu byl obdobný.  Jauría fiero leonino Myslibořice držel míč, narážel na obranu FC Trip a zastavoval pokusy o smrtící brejky. Zápas se začal dramatizovat v 16. minutě, kdy po rychlé kombinaci utekl Nwaokoma Obi a nekompromisně zavěsil. Pro Myslibořické to byl šok, ze kterého se do půle nevzpamatovali.

Do druhé půle vlétl soupeř jako uragán. Přitlačil obranu Tripu až na hranici malého vápna, ale dál je naši borci nepustili. Na rychlou kombinaci z 58. minuty však již nestačili, a rázem bylo vyrovnáno. Diváci ještě slavili vyrovnávací gól, když  přišel šok v podobě druhého gólu Nwaokoma Obi. Na výsledkové tabuli svítila 61. minuta a score 1-2 pro Trip. Naši hráči, nyní již hrající na hranici sebeobětování, povzbuzeni nečekaným vývojem, přidali v 68. minutě třetí hřebíček do pohárové rakve našeho soupeře. Do konce zápasu se již deprimovaný Jauría fiero leonino Myslibořice na nic nezmohl. Utkání skončilo 1-3 a postupujícím byl FC Trip Abuja.

Po příjezdu do hlavního města na naše borce čekalo vřelé přivítání a noční oslavy tohoto nečekaného úspěchu.

Jedinou vadou na kráse je jen skutečnost, že sítem pohárových předkol prošel pouze jeden tým, a to ten náš, což se rozhodně nedá považovat za úspěch. Spolu s FC Lagos Umba se tak naši borci budou bít za zviditelnění naší kopané.