ROČNÍK: 1   VYDÁNÍ: 3, 22.5.2007  CENA: 49 pesos

Po týdnu se znovu vracíme v dalším, tentokrát třetím, čísle Kolumbijského nepravidelníku. Nejdřív bych se chtěl omluvit za to, že jsme vydali toto číslo o den později, protože... jsme to jednoduše nestihli :) Znovu se zaměříme na první ligu a  ukážeme si i nějaké statistiky, ale nejdříve začneme zápasem reprezentace, kde naši hoši bojovali proti Paraguaycům.

Kolumbie

1 - 1

Paraguay

Téměř 20000 diváků na Národním stadionu v Bogotě se rozhodlo využít volný čas k návštěvě reprezentačního utkání mezi domácí Kolumbií a mistry oceánie Paraguayci. Oba repre trenéři se rozhodli postavit tým mladíků, i přes to se však hrál pěkný fotbal. Kolumbijci se do vedení dostali už ve 2. minutě zásluhou H. F. Lozady, který potrestal z přímého kopu faul na svoji osobu. To rozjásalo naprostou většinu žlutomodrého hlediště a Paraguayští fotbalisté si vychutnali ''kolumbijské peklo'' a kvůli tomu se nemohli trefit do brány a kolumbijští fotbalisté vládli na hřišti až do 30. minuty, kdy trenér Paraguayců dal všem svým svěřencům špunty do uší. To hostům pomohlo a v 37. minutě se trefil z první paraguayské střely na bránů E. L. Lopez. V druhém poločase se už nehrál tak dobrý fotbal, všechny střely pochytali brankáři anebo skončily v davu fanoušků na tribunách za brankou. Kolumbie si tedy mírně napravila reputaci ze zápasu s Anglií a remizovala s Paraguayí 1-1.

OCEÁNSKÁ SUPERLIGA

Ve 4. kole Oceánské Superligy se konečně podařilo vyhrát FC Millwall, který doma porazil korejské Montyho kopáče 1:0 díky gólu Johna Junera Muqoze, i přesto je v tabulce své skupiny stále na posledním místě, ovšem pouhý bod za postupem. Náš druhý zástupce Sproting Mladá Boleslav přivítal na svojí půdě New Zaeland Knights, kterým zřejmě novozélandská liga nestačila, a proto hrají v Austrálii. V tomto zápase se spíš faulovalo než hrálo a Sporting vyhrál na žluté karty 5:3, na červené prohrál 0:1 a na skore remizoval 0:0, i když měl o 2 střely více. Sporting má nyní 5 bodů a v tabulce své skupiny je na 3. místě, ovšem podobně jako millwallští pouhý bod od postupové pozice.

OCEÁNSKÝ POHÁR

V Oceánském poháru se tento týden nedařilo našim zástupcům jako v týdnech minulých. ACS Deportivo Cali.dpc jelo na půdu brazilského Koulelo se Koulelo, a na zápas na jeho stadionu před 17 500 diváky nebude vzpomínat v dobrém, protože odjelo domů s debaklem 3:0 a to i přesto, že po první půli byl stav 0:0. Deportivo tak zůstalo na svých sedmi bodech a o postup svede tuhý boj, protože zbylé dva aktivní týmy mají stejný počet bodů a pořadí je utvořeno ze skore. Surfers Is. už zabodovat dokázali a zřejmě si už zajistili postup do další fáze soutěže, protože na třetí místo mají náskok 6 bodů. Surfeři měli ve svém zápase jasně navrch jak střelecky, tak i podle karet, ale bohužel jejich soupeř proměnil dvě třetiny svých šancí a proto zápas skončil 2:2.

1. LIGA

V posledních čtyřech kolech se přestalo dařit White legs, kteří nezískali ani jeden bod a jsou proto nyní na posledním místě, o kousek před nimi jsou borci z Náchoda, kterým se dařilo trošku lépe, ale na lepší než předposlední příčku to nestačí. Špatný týden také zažili Zraloci, kteří v 10.-12. kole třikrát prohráli a znovu zabodovat dokázali až ve 13. kole remízou na hřišti Narkomafie Replacement. Nedařilo se také bývalému repretrenérovi matejoviMB, který získal z posledních čtyř kol jen jeden bod, ale zřejmě na tom měl velký podíl fakt, že se nemohl dostat na brejk a proto si vzal dovolenou. Naopak zřejmě začali ožívat již pohřbívaní BC Crocodiles, když se v posledních pěti kolech díky zisku 13 bodů dostali z posledního místa na již nesestupové místo třinácté. Tabulku stále vedou Putas Bogota, ovšem už přišli o svoji sérii 12 zápasů bez porážky - porazili je v tuto chvíli druzí borci z HUMPOLEC STARS VENKOV, který zřejmě bude chtít zabojovat o titul a ztráta jen dvou bodů na Putas jim k tomu dává velké naděje. Do boje o titul se stále ještě můžou zapojit i týmy na 3. až 6. místě, i když tam už je menší bodová propast. Tabulka po 13. kole tedy vypadá takto:

Řeč čísel aneb trocha STATISTIK

V dnešním čísle se podíváme znovu do statistik - podíváme se, jaké týmy v první lize jsou nejstarší a kolik který tým dostal za odchody svých hráčů do jiných týmů :)