Chile sezóna 39.

Zdravíme přátelé kopané v Chile. Kolotoč ligových bojů se opět rozjel naplno a my se pokusíme vám přinést týdenní přehledy z fotbalových trávníků.

První kolo slibovalo množství napínavých duelů. Ve vzájemném duelu se potkali dřívější soupeři o titul Mark Voodoist (dříve HeadHunters) s týme stejného jména s Paulem Netzerem (dříve Colo Colo) s La Viecha Gaurdia. Hattrickem rozhodl duel Contantin Lepe, který se i objevil v sestavě kola.

Do Mariánských Hor zavítala sílící Punta Arenas a bylo se na co koukat. Domácí šli sice brzy do vedení, ale pozorný brankář Caji Ruesqua držel naděje hostí. Pochytal 11 střel a po zásluze si vybojoval nominaci do ideální jedenáctky, stejně jako domácí Enoch Eshun, který nakonec zápas v 83. minutě rozhodl.

Na Ajax mířilo Colo Colo a neskrývalo chuť uhrát nějaký ten bod. To jim však nevydrželo dlouho, když po 9.minutách prohrávalo 0:2.

Soubojem obran, by se dal nazvat duel Camel versus Aerolito 0:1. Hned tři hráči, Constantino Garbayo - Enrico Juan Barra a Celso Albeno, byli vybráni do sestavy kola.

Malicky vyhrál v Sedlišti 2:0 a oceněni byli obránce Alan Bateman a záložník Constantino Zuniga.

Kanonáda 5:1 na hřišti Chelsea vynesla do sestavy kola střelce Fe Chulsona a záložníka Maura Solise, oba z Fénixu.

Většina duelů skončila dle papírových předpokladů, mile překvapilo Nevado, které za výhru 4:0 vede plný počet bodů z Ejércita, oceněn byl hostující Enrique Cubano a rovněž se nedá říci, že by se čekala výhra Moravan doma s Mattyho partou.

1.kolo
FK Moravany    2   0    Mattyho Chilska parta
HeadHunters    3   1    La Vieja Guardia
C.C. Ajax    3   1    CdF Colo Colo Santiago
FC.MARIÁNSKÉ HORY    2   1    YBA Punta Arenas
AC Camel    0   1    Aerolito de Chile F.C.
TJ Sokol Sedliště    0   2    Malicky team F.C.

Caji Ruesqua

I ve druhé kole Moravany naplno bodují a zažívají historicky nejlepší start ligy. Velkou měrou se o to zasloučí brankář kola Gilberto Diaz.

V souboji mistra se třetím loňské ligy se prosadí Malicky pouze jednou. Autor gólu Lucas Chaparro a obránce Constantino Zuniga z mistrovského týmu získají nominaci do sestavy kola. Pro Constantina je tu už druhá účast a to ještě na jiném postu než v kole prvním.

To v Punta Arenas se konají střelecké hody. Ejército odjíždí s debaklem 0:4 z domácích se protlačí do sestavy kola hned trojice hráčů. Sniper Oscar Jose Punino a záložníci Arturo Ginastera a Franco Maria Estrada.

Colo Colo vyhrává doma nad Sedlištěm a Leonardo Maidana, autor dvou gólů se po právu nominuje do sestavy kola.

Urputná bitva se odehraje mezi Mattyho a Chelsea. Nad oběma útoky dominují obrany, mezi tyče obou bran jsou vyslány pouhé 3 střely a tak se nakonec mužstva rozejdou smírně 1:1. Svím výkonem zaujme domácí obránce Romualdo Paredes.

Velmi podobný průběh má i zápas La Viecha - Camel. Hosté si nakonec odvezou tři body za výhtu 1:0 a nominaci pro záložníka Jose Cludio Alpizara. Domácí může těšit výborný výkon obránce Cleo Pepito Alpizara.

Druhý ze šlágrů kola, Aerolito - Mariánské Hory po mírné převaze domácích Aerolito nakonec v 81.minutě rozhoduje o nejtěsnější výhře.

Jednoznačné vítězství Ajaxu na Nevado nominuje do sestavy kola Mariano Vergaru.

Oscar Jose Punino   Leonardo Maidana

Jose Cludio Alpizar   Arturo Ginastera Lucas Chaparro Mariano Vergara   Franco Maria Estrada

Romualdo Paredes   Constantino Zuniga   Cleo Pepito Alpizar

Gilberto Diaz

3.kolo přináší úplné brankové hody. Celkem padne 36 branek což činí nádherných 4,5 branky na zápas.

Ajax jednoznačně poráží Moravany 5:0 a v sestavě kola se objeví Tobias Henry a Roberto Padilla.

Stejným výsledkem vítězí doma také Mariánské Hory nad HeadHunters. Všech 5 gólů střílí exreprezentant Joshua Castro a zasloučeně je hvězdou sestavy kola, kam ho doprovodí kolega obránce Jose Cludio Mateos.

Jednoznačně se vyvíjí také zápas na Camelu. Mattyho vede 2:0 a až v samotném závěru domácí snižují na konečných 1:2.

S chutí hrající Sedliště rozdrtí doma Nevado. Velkou zásluhu na tom mají autor všech gólů Hector Lobo i výtečně hrající záložník Cueto Da Motta.

Rovněž Edgardo Araya z Aerolita se blýskne 4 góly z duelu na Chelsea. Do sestavy kola ho doprovodí spoluhráč, brankář Lucio Luigi Lesmes.

A do třetice La Viecha Guardia 4:0 na Ejércitu. A to ještě Daniel Provet neproměňuje penaltu. Do sestavy kole se dostávají záložník Gustavo Bottinelli a obránce Enrique Cascante.

Ani hattrick nestačí Fe Chulsonovi v domácím klání s Punta Arenas k nominaci do sestavy kola. Stačí však k hladkému vítěztví.

Asi nejdivočejší je duel na Bazalbubu. Domácí Malicky se už v 1.minutě ujímá vedení. do 35.minuty Leonardo Maidana otáčí na 2:1 pro Colo Colo. V zápětí se po druhé trefuje Isaac Hector Umanov a ještě přidá gól Hernando Gamboa a skóre je otočeno 3:2. Střídající Francisco Soto vyrovnává na 3:3. Rovněž střídající Justin Borges strhává vedení na stranu domácích a když už se zdá být dokonáno, na konečných 4:4 vyrovnává Joshua Zagal. Výborným výkonem se do sestavy kola dostává záložník domácích Hernando Gamboa.