
| Úvodní slovo | Historická tabulka |
Zdravím chilané. Ano už 50 sezón má za sebou brejk. Po delší odmlce přinášíme historickou tabulku nejvyšší chilské soutěže. Za 47 sezón jejího trvání touto soutěží prošlo už 80 týmů. Z toho 21 klubů i nadále v Chile působí. Vůbec nejvíce prvoligových účastí má Malicky team F.C . Spolu s CdF Colo Colo Santiago, AC Camel a FK Jiřice se jedná o zakládající chilské týmy, tj. ty co ještě pamatují přebory. Osmnáctinásobný mistr Malicky vévodí i většině dalších statistik. Druhý je nejstarší klub v zemi CdF Colo Colo a na třetí příčku se už propracoval výrazně mladší C.C.Ajax, před legendu Fc Sandokan De Union La Calera. Úspěchy pátého AC Camel jsou však již hodně vousaté a klub se pohybuje na hraně první a druhé ligy. Na šestého Jankyho se Santa Cruz se už pomalu tlačí celá pětice aktivních klubů Jonnyho Aerolito, Poolovy Mariánské Hory, aktuální mistr Kalíškovo Del Ejército Rojo, Bouzkova YBA Punta Arenas a Huňovi FK Jiřice (dříve FK Moravany). K "ligové šestnáctce se přibližují TJ Sokol Sedliště a FC José Marcelo Salas Melinao. Aktivní týmy jsou v tabulce červeně, za zmínku též stojí týmy na místech 13. 39. a 63. Ty už sice neexistují, ale jejich kouči na brejku stále ještě působí a v případě Colo Colo a Visitante dokoce Paul Netzer hraje v Chile.

| lugar | equipo | temporadas | victorias | dibuja | pérdidas | puntación | puntos | 1. | 2. | 3. | mejor |
| 1. | Malicky team F.C | 47 | 1066 | 161 | 184 | 4617 : 1033 | 3359 | 18 | 9 | 10 | |
| 2. | CdF Colo Colo Santiago | 42 | 611 | 105 | 494 | 2729 : 1858 | 2038 | 1 | 4 | 6 | |
| 3. | C.C.Ajax | 25 | 590 | 73 | 116 | 2497 : 589 | 1846 | 10 | 7 | 3 | |
| 4. | Fc Sandokan De Union La Calera | 24 | 494 | 82 | 144 | 2439 : 737 | 1764 | 1 | 6 | 7 | |
| 5. | AC Camel | 38 | 488 | 160 | 478 | 2037 : 1910 | 1658 | 3 | 4 | 3 | |
| 6. | Santa Cruz | 19 | 431 | 65 | 74 | 1896 : 379 | 1355 | 7 | 7 | 1 | |
| 7. | Aerolito de Chile F.C. | 23 | 331 | 112 | 247 | 1377 : 959 | 1105 | 1 | |||
| 8. | FC.MARIÁNSKÉ HORY | 20 | 320 | 63 | 217 | 1357 : 994 | 1023 | 2 | |||
| 9. | Del Ejército Rojo | 20 | 300 | 68 | 232 | 1293 : 1208 | 968 | 2 | 1 | 1 | |
| 10. | YBA Punta Arenas | 20 | 280 | 74 | 246 | 1223 : 988 | 914 | 1 | |||
| 11. | FK Jiřice | 29 | 257 | 117 | 496 | 1273 : 1729 | 888 | 6. | |||
| 12. | FC Colo Žatec | 17 | 271 | 57 | 182 | 1156 : 717 | 870 | 4. | |||
| 13. | Colo Colo | 13 | 258 | 60 | 72 | 902 : 299 | 834 | 3 | 3 | 3 | |
| 14. | FC Fénix Villarrica | 16 | 255 | 57 | 168 | 1097 : 678 | 822 | 1 | 1 | ||
| 15. | HeadHunters (original) | 19 | 235 | 101 | 234 | 1041 : 871 | 806 | 1 | 1 | ||
| 16. | FOOTBALL CLUB de Chile | 15 | 211 | 74 | 165 | 834 : 591 | 707 | 1 | |||
| 17. | TJ Sokol Sedliště | 15 | 200 | 60 | 190 | 689 : 670 | 658 | 1 | |||
| 18. | CAM Cobreola C.F. | 14 | 192 | 76 | 152 | 828 : 524 | 656 | 1 | |||
| 19. | FC José Marcelo Salas Melinao | 10 | 151 | 49 | 100 | 718 : 496 | 502 | 1 | |||
| 20. | ATLANTIS | 11 | 143 | 71 | 116 | 506 : 399 | 500 | 1 | |||
| 21. | FcPce | 11 | 143 | 62 | 125 | 538 : 249 | 491 | 4. | |||
| 22. | FC Versailles | 13 | 142 | 62 | 186 | 568 : 676 | 488 | 7. | |||
| 23. | Mattyho Chilska parta | 17 | 108 | 71 | 331 | 492 : 1299 | 395 | 9. | |||
| 24. | GieKSa Baník CICM | 8 | 110 | 62 | 68 | 384 : 249 | 392 | 1 | |||
| 25. | Trasandino de Los Brnos | 12 | 108 | 46 | 206 | 481 : 901 | 370 | 6. | |||
| 26. | FC La Serena | 11 | 99 | 51 | 180 | 502 : 733 | 348 | 8. | |||
| 27. | FC Puerto Monnt | 7 | 105 | 28 | 77 | 344 : 359 | 343 | 5. | |||
| 28. | La Vieja Guardia | 11 | 97 | 51 | 182 | 449 : 685 | 342 | 9. | |||
| 29. | VOLCOM | 9 | 86 | 56 | 128 | 293 : 390 | 314 | 1 | |||
| 30. | CdF Olbramovice | 8 | 85 | 54 | 101 | 398 : 370 | 309 | 6. | |||
| 31. | FC Universidad Católica | 9 | 79 | 61 | 130 | 278 : 427 | 298 | 5. | |||
| 32. | CSD Rangers de Talca.SKS 4EVER | 7 | 79 | 57 | 74 | 291 : 234 | 294 | 4. | |||
| 33. | Sagitta Del Fuego | 7 | 78 | 33 | 90 | 273 : 406 | 267 | 1 | |||
| 34. | FC Omanchana Sedliště | 6 | 76 | 29 | 75 | 273 : 274 | 257 | 6. | |||
| 35. | U.De Chile | 6 | 72 | 39 | 69 | 223 : 203 | 255 | 1 | 1 | ||
| 36. | Chelsea B | 11 | 59 | 38 | 233 | 323 : 997 | 215 | 11. | |||
| 37. | SEMTES | 4 | 61 | 21 | 38 | 238 : 139 | 204 | 1 | 1 | ||
| 38. | FC BARCA | 7 | 58 | 26 | 126 | 244 : 531 | 200 | 10. | |||
| 39. | Visitante | 4 | 58 | 22 | 40 | 213 : 199 | 196 | 4. | |||
| 40. | La Puerto ZERO | 5 | 54 | 29 | 67 | 215 : 227 | 191 | 8. | |||
| 41. | Spartak Valtířov | 4 | 40 | 19 | 61 | 135 : 220 | 139 | 1 | |||
| 42. | Nevado Ojos del Salado | 5 | 34 | 23 | 93 | 132 : 345 | 125 | 9. | |||
| 43. | AC Stoupa | 4 | 34 | 19 | 67 | 114 : 273 | 121 | 8. | |||
| 44. | Novas FC | 6 | 31 | 18 | 131 | 136 : 547 | 111 | 10. | |||
| 45. | Black´n White Army | 4 | 28 | 24 | 68 | 116 : 209 | 108 | 12. | |||
| 46. | kolor dewils | 4 | 28 | 23 | 69 | 98 : 208 | 107 | 10. | |||
| 47. | CD Concepcion | 4 | 27 | 15 | 78 | 125 : 308 | 97 | 12. | |||
| 48. | Club Deportes la Serena | 3 | 28 | 7 | 55 | 104 : 199 | 91 | 7. | |||
| 49. | Boca Seniors | 4 | 20 | 30 | 70 | 74 : 194 | 90 | 12. | |||
| 50. | Chiles Warriors | 3 | 24 | 15 | 51 | 108 : 176 | 87 | 10. | |||
| 51. | Andy Paradise | 3 | 23 | 17 | 50 | 72 : 172 | 86 | 7. | |||
| 52. | FC NEXO Cobresal | 3 | 23 | 16 | 51 | 87 : 194 | 85 | 9. | |||
| 53. | FC Celtic Babky | 3 | 21 | 19 | 50 | 106 : 167 | 82 | 13. | |||
| 54. | CAM Rules of Life | 4 | 23 | 12 | 85 | 82 : 481 | 81 | 11. | |||
| 55. | FC Slávia | 3 | 22 | 13 | 55 | 87 : 222 | 79 | 13. | |||
| 56. | FC Northwest | 4 | 21 | 14 | 85 | 94 : 285 | 78 | 13. | |||
| 57. | Santiago de Czech | 3 | 22 | 10 | 40 | 57 : 152 | 76 | 9. | |||
| 58. | Colo Colo | 2 | 21 | 5 | 34 | 78 : 115 | 68 | 7. | |||
| 59. | Club Universidad de Chile | 2 | 19 | 7 | 34 | 90 : 140 | 64 | 10. | |||
| 60. | etnies | 2 | 15 | 16 | 29 | 52 : 94 | 61 | 11. | |||
| 61. | FC Kangoo | 2 | 11 | 17 | 32 | 59 : 102 | 50 | 14. | |||
| 62. | Spurs | 3 | 14 | 7 | 69 | 66 : 124 | 50 | 13. | |||
| 63. | Club de Deportes Cobresal | 2 | 13 | 10 | 37 | 81 : 142 | 49 | 14. | |||
| 64. | Guerreros de los Muertos | 1 | 14 | 5 | 11 | 36 : 51 | 47 | 5. | |||
| 65. | HeadHunters | 2 | 13 | 5 | 42 | 59 : 167 | 44 | 10. | |||
| 66. | FC San Marco | 2 | 12 | 7 | 41 | 76 : 182 | 43 | 13. | |||
| 67. | Patrice AlbionC.F. | 2 | 10 | 11 | 39 | 53 : 167 | 41 | 13. | |||
| 68. | San Mitad del Mundo | 2 | 11 | 8 | 41 | 43 : 165 | 41 | 12. | |||
| 69. | FC Barcelona | 2 | 10 | 9 | 41 | 47 : 172 | 39 | 12. | |||
| 70. | FC Santiago de Chile | 1 | 9 | 8 | 13 | 21 : 58 | 35 | 10. | |||
| 71. | HK HANÁ KROMĚŘÍŽ | 2 | 8 | 10 | 61 | 38 : 152 | 34 | 14. | |||
| 72. | arsenalmacaft | 1 | 9 | 6 | 15 | 47 : 102 | 33 | 12. | |||
| 73. | charis | 2 | 8 | 6 | 46 | 36 : 162 | 30 | 14. | |||
| 74. | Italiano Santiago | 1 | 5 | 8 | 17 | 15 : 28 | 23 | 16. | |||
| 75. | Decin Warriors | 1 | 5 | 0 | 25 | 15 : 109 | 15 | 16. | |||
| 76. | Hardychile | 1 | 3 | 5 | 22 | 21 : 114 | 14 | 14. | |||
| 77. | AC Bio Hazard | 1 | 1 | 8 | 21 | 17 : 74 | 11 | 16. | |||
| 78. | Mario team | 1 | 3 | 2 | 25 | 9 : 101 | 11 | 15. | |||
| 79. | AC Spirit | 1 | 2 | 4 | 24 | 11 : 84 | 10 | 16. | |||
| 80. | Invincible Santiago de Chile FC | 1 | 1 | 5 | 24 | 12 : 121 | 8 | 16. | |||
lugar - umístění; equipo - klub; temporadas - účastí (v 1.lize); victorias - vítězství; dibuja - remíz; pérdidas - proher; puntación - skóre; puntos - bodů; 1. 2. 3. počet 1. 2. a 3. míst; mejor - historicky nejlepší umístění
Závěrem musím poděkovat Jonnymu z Aerolita, bez jehož pomoci by tabulka vůbec nevyšla.
